Viskas apie klijuotus skydus

Medžio, kaip gyvo organizmo irimas – natūralus gamtos procesas, todėl žmogus nepaliaujamai ieško naujų technologijų, kad galėtų kuo ilgiau džiaugtis medienos gaminiais, išsaugant natūralų medžio grožį, ir neprarandant geriausių jo savybių. Klijuoti medienos skydai – vienas iš tokių gaminių.

Klijuoti skydai

Skydų rūšys

Skydai klijuojami iš vientisų arba sujungtų lamelių, kurios gaminamos iš natūralios medienos masyvo. Medis kruopščiai džiovinamas, po to supjaunamas i lameles, vėliau jos rūšiuojamos, išrenkamos defektuotos, ir galiausiai iš vientisų arba sujungtų lamelių, kurios gali būti radialiniopusiau radialinio arba tangentinio pjūvio, yra klijuojami skydai.

 Skydų rūšys

Klijuoti skydai skirstomi į vientisų lamelių (masyvo) ir dygiuotus:

Vientisų lamelių, arba masyvo skydai klijuojami iš ištisinių lamelių. Išvaizda jie yra artimesni natūraliai medžio tekstūrai, turi vientisesnę struktūrą, bei spalvą. Todėl masyvo skydai brangesni už dygiuotus skydus – kvadratinio metro kaina priklauso nuo ilgio: kuo ilgesnis, tuo brangesnis. Dygiuoti skydai kitaip dar vadinami baldiniais skydais, gaminami iš pradžių klijuojant trumpus lamelius į ilgį, po to iki vientiso skydo į plotį. Gamybos metu pašalinamos medienos ydos – plyšiai, kreivi pluošto sluoksniai, šakos. Tvirtumo savybėmis toks skydas nenusileidžia nedygiuotam masyvo skydui, yra stabilesnės struktūros, atsparesnis deformacijai ir lenkimui, nes pluoštų įtampa gretimose lamelėse yra pasiskirsčiusi vienodai. Tačiau vizualiai toks paviršius yra margesnis, todėl pigesnis.

Klijuoti skydai

Dygiuoti skydai pagal savo sujungimo technologiją skirstomi: Horizontaliai dygiuotus (lamelių eilės į plotį klijuojamos dantyta puse) Vertikaliai dygiuotus (lamelių eilės į plotį klijuojamos dantyta puse į viršų) Dygiuoti skydai

Klijuotų skydų privalumai

Klijuoto skydo privalumas – geresnės atsparumo savybės, nes klijuotos medienos tašai yra 50 – 70% stipresni nei įprastos medienos. Dėl to padidėja gaminio patvarumas, atsparumas atmosferiniams pokyčiams, geometriniu parametrų stabilumas. Klijavimo metu panaikinami vidiniai tempimo momentai, todėl klijuota mediena nesideformuoja, nesusėda, išlaiko savo formą bei matmenis, kas daro ją ilgaamžiškesne, patvaresne. Į ką reiktų atkreipti dėmesį, norint išsirinkti kokybiškai paruoštą klijuotą plokštę?

  • Kaip buvo džiovinamas medis. Idealus drėgmės lygis medienoje 6-10%;

  • Teisingą sujungimą – medienos defektai turėtų būti vienoje pusėje, kitoje pusėje sujungtose lamelėse defektų neturėtų matytis;

  • Gaminys turėtų atrodyti estetiškai – lamelės derėti tekstūromis ir atspalviais;

  • Sujungimų vietose neturėtų būti tarpų ir plyšių, lamelės privalo idealiai jungtis viena su kita;

  • Mediena turi būti suklijuota kokybiškais klijais;

  • Gaminys turėtų būti supakuotas permatomoje plėvelėje.

Klijuoti skydai

Panaudojimo galimybės

Klijuoti skydai dėl savo puikių eksploatacinių savybių bei natūralaus vaizdo plačiai naudojami interjere: iš tokios medienos pagaminti gaminiai ne tik gražūs, praktiški, ilgaamžiai bet ir funkcionalūs bei lengvai prižiūrimi. Masyvų skydai brangesni, nes estetiškai patrauklesni, juose nesimato lamelių sujungimų. Naudojama dažniausiai ten, kur labiau matomas medienos paviršius ir svarbi natūrali medžio išvaizda – durims, laiptams, stalviršiams. Dygiuoti skydai yra pigesni, tačiau tvirtesni ir lankstesni už masyvo. Iš jų taip pat gaminamos durys, stalviršiai, palangės, laiptai, dekoro detalės, jie naudojami fasaduose bei karkasinių baldų gamyboje.

Maumedžio klijuoti skydai – gamybos metu minimaliai apdorotas medžio masyvas, natūralus ir ekologiškas gaminys, atitinkantis visus Europos standartų reikalavimus. Gamybos metu klijuojamas pagal DIN EN 204 normas, naudojant aukščiausios kokybės klijus D4. Mūsų gaminiai turi FSC sertifikatą, kuris užtikrina, kad produktai pagaminti iš medienos, gautos iš miško, kuriame laikomasi tvarios plėtros principų.

Klijuoti skydai